Eredivisie 2015-2016

Ajax en PSV zijn ver boven de rest van de Erediviseclubs verheven en maken er een zinderende ontknoping van. Met een gelijk aantal punten gaan ze de laatste speeldag in. Door een beter doelsaldo heeft Ajax de titel voor het grijpen, maar de ploeg vergaloppeerd zich tegen laagvlieger De Graafschap (1-1). PSV wint wel ‘gewoon’ bij PEC Zwolle en zo krijgt Eindhoven toch nog een onverwacht  kampioensfeest. Het wordt zo een prima jaar voor PSV, dat als eerste Nederlandse club sinds lange tijd weer eens overwintert in de Champioens League en pas na strafschoppen buigt tegen Atletico Madrid.

Feyenoord doet tot in december ook mee bovenin, maar kent een dramatische serie van zeven nederlagen en moet zelfs vrezen voor Europees voetbal. In de laatste fase van de competitie loopt het weer beter en uiteindelijk pakken de Rotterdammers voor het eerst in acht jaar weer eens een prijs: de KNVB Beker. AZ knokt zich na een sterke tweede seizoenhelft met een ontbolsterende Vincent Janssen naar een rechtstreeks Europees ticket. Ook groot feest is het in Almelo waar Heracles zich voor het eerst in haar bestaan plaatst voor Europees voetbal.

Onderin lijkt De Graafschap lange tijd af te stevenen op rechtstreekse degradatie, maar een na een goede eindfase halen de Doetinchemmers het zwalkende Cambuur nog in. Uiteindelijk gaat het voor De Graafschap in de nacompetitie mis ten gunste van Go Ahead Eagles. Willem II red het vege lijf wel na een tweestrijd met buurman NAC.

Een verhaal apart is opnieuw FC Twente. De schandalen uit het recente verleden blijven zich opstapelen, waardoor de KNVB de club de licentie ontneemt en terugzet naar de Eerste Divisie. Op het allerlaatste moment red de club het vege lijf, doordat de beroepscommissie FC Twente in het gelijk stelt. Eerder had de club door een goede tweede seizoenshelft handhaving op sportieve gronden al veiliggesteld.

Uitslagenmatrix

ADOAJAAZCAMEXCFEYGRAGROHEEHERNECPECPSVRODTWEUTRVITWIL
ADO Den Haag*0-11-22-13-31-01-10-11-10-11-00-22-22-22-11-12-21-1
Ajax4-0*4-15-13-02-12-12-05-20-02-23-01-26-04-02-21-03-0
AZ0-10-3*3-12-04-24-14-13-13-12-45-12-40-13-12-21-00-0
SC Cambuur1-10-11-1*0-20-22-32-20-11-63-11-00-60-10-00-20-21-1
Excelsior2-40-22-21-4*2-43-02-11-11-32-02-21-30-11-11-00-30-0
Feyenoord0-21-13-13-13-0*3-11-11-23-01-02-00-21-15-03-22-01-0
De Graafschap3-11-11-32-22-01-2*1-20-10-11-10-33-63-01-10-12-22-2
FC Groningen2-11-22-02-02-01-13-1*3-12-10-02-00-31-01-11-40-32-1
sc Heerenveen0-40-24-22-02-12-53-11-2*0-11-11-11-13-01-30-40-03-1
Heracles Almelo1-10-23-63-10-02-22-12-12-0*3-02-02-10-52-01-11-12-1
NEC4-10-20-32-11-03-12-01-12-01-0*2-20-31-22-01-02-11-0
PEC Zwolle2-10-22-12-23-03-12-11-35-21-12-0*1-33-12-11-21-54-1
PSV2-00-23-06-21-13-14-22-01-12-02-13-2*1-14-23-12-02-0
Roda JC1-12-20-11-11-21-11-00-01-23-10-00-50-3*0-11-01-22-3
FC Twente1-42-22-23-02-00-12-12-01-44-01-02-11-32-1*3-12-21-3
FC Utrecht2-21-01-33-32-11-20-22-01-14-23-11-00-21-14-2*2-12-1
Vitesse2-21-30-24-10-00-23-05-03-01-11-01-10-13-05-11-3*0-1
Willem II0-20-40-23-02-30-10-01-12-20-00-10-12-23-22-33-11-1*

Eindstand

1PSV * **3426628488325633.594
2Ajax **3425728281216044.795
3Feyenoord ***3419696362402247.412
4AZ ***34185115970531715.180
5FC Utrecht +3415811535748917.312
6Heracles Almelo + ***3414911514749-211.243
7FC Groningen +3414812504148-719.408
8PEC Zwolle +3414614485654212.238
9Vitesse341210124655381716.872
10NEC3413714463742-511.661
11ADO Den Haag34101311434849-112.028
12sc Heerenveen3411914424661-1523.581
13FC Twente ¹3412715404964-1525.223
14Roda JC Kerkrade3481016343455-2114.812
15Excelsior347918303460-263.533
16Willem II ^^^3461117293553-1812.702
17De Graafschap ^^345821233966-2710.048
18SC Cambuur ^343922183379-469.699

FC Twente 3 punten in mindering

Wedstrijden

RDatumThuisUitSc:Ts:Ar:Details:
108/08/2015Roda JC KerkradeHeracles Almelo3-113.472Janssen0-1 Bel Hassani, 1-1 Gyasi, 2-1 Van Hyfte, 3-1 Faik
108/08/2015FeyenoordFC Utrecht3-247.500Blom1-0 Kazim, 1-1 Haller, 2-1 Vilhena, 3-1 Kuyt (pen),
3-2 Haller (pen); R: Karsdorp (Fey)
109/08/2015AZAjax0-316.673Kuipers0-1 en 0-2 El Ghazi, 0-3 Gudelj
109/08/2015Willem IIVitesse1-111.000Kamphuis1-0 Falkenburg, 1-1 Olijnyk; R: Olijnik (Vit)
111/08/2015sc HeerenveenDe Graafschap3-122.000Vd Graaf1-0 Thern, 2-0 Te Vrede, 3-0 Thern, 3-1 Vermeij
111/08/2015ADO Den HaagPSV2-213.125Liesveld0-1 Maher, 1-1 Alberg, 1-2 De Jong,
2-2 Hansen
112/08/2015FC GroningenFC Twente1-120.000Janssen0-1 Tapia, 1-1 De Leeuw
112/08/2015PEC ZwolleSC Cambuur2-211.650Higler1-0 Marcellis, 2-0 Becker, 2-1 Bakker,
2-2 Overgoor
112/08/2015NECExcelsior1-010.240Manschot1-0 Foor
214/08/2015VitesseRoda JC Kerkrade3-011.000Braamhaar1-0 Baker (pen), 2-0 Dauda, 3-0 Nathan
R: Van Peppen (Rod)
215/08/2015De GraafschapPEC Zwolle0-38.100Lindhout0-1 Marinus, 0-2 Van Hintum, 0-3 Becker
215/08/2015AjaxWillem II3-045.000Nijhuis1-0 Milik, 2-0 en 3-0 El Ghazi
215/08/2015FC TwenteADO Den Haag1-422.000Gözübüyük0-1 Havenaar, 0-2 Schaken, 1-2 Ziyech,
1-3 Wormgoor, 1-4 Duplan
215/08/2015ExcelsiorAZ2-23.000Vd Kerkhof1-0 Stans, 1-1 Henriksen, 2-1 Van Weert,
2-2 Mühren
216/08/2015PSVFC Groningen2-032.000Makkelie1-0 en 2-0 Narsingh
216/08/2015SC CambuurFeyenoord0-210.000Van Boekel0-1 Kramer, 0-2 Kuyt (pen)
216/08/2015FC Utrechtsc Heerenveen1-116.364Kuipers1-0 Haller (pen), 1-1 Slagveer
216/08/2015Heracles AlmeloNEC3-012.084Kamphuis1-0 Tannane, 2-0 Bruns, 3-0 Weghorst
R: Appiah (NEC)
321/08/2015FC GroningenExcelsior2-019.277Van de Graaf1-0 en 2-0 Mahi
322/08/2015Roda JC KerkradeDe Graafschap1-013.130Nijhuis1-0 Van Hyfte
322/08/2015sc HeerenveenPSV1-124.645Braamhaar1-0 Cavlan (pen), 1-1 De Jong
323/08/2015NECAjax1-112.321Higler0-1 Milik, 0-2 Van Eijden (e.d.)
322/08/2015SC CambuurHeracles Almelo1-69.630Liesveld0-1, 0-2 (pen), 0-3 en 0-4 Tannane, 0-5 Weghorst,
1-5 Ogbeche, 1-6 Bruns
323/08/2015PEC ZwolleFC Twente2-112.123Blom1-0 Veldwijk (pen), 1-1 Ziyech, 2-1 Rienstra
323/08/2015AZWillem II0-014.144Janssen
323/08/2015ADO Den HaagFC Utrecht1-112.293Van Boekel0-1 Heller (pen), 1-1 Havenaar
323/08/2015FeyenoordVitesse2-047.500Gözübüyük1-0 Kuyt (pen), 2-0 Basacikoglu
428/08/2015Willem IINEC0-112.000Vd Kerkhof0-1 Foor
429/08/2015FC UtrechtFC Groningen2-014.705Liesveld1-0 Ramselaar, 2-0 Letschert
429/08/2015sc HeerenveenPEC Zwolle1-122.763Van Boekel1-0 Larsson, 1-1 Veldwijk
429/08/2015ExcelsiorDe Graafschap3-03.400Kamphuis1-0 Fischer, 2-0 Kuwas, 3-0 Van Mieghem
429/08/2015Heracles AlmeloFC Twente2-012.100Higler1-0 Bel Hassani, 2-0 Weghorst
430/08/2015AjaxADO Den Haag4-043.578Makkelie1-0 El Ghazi, 2-0 Klassen, 3-0 Veltman,
4-0 El Ghazi
430/08/2015AZRoda JC Kerkrade0-114.226Manschot0-1 Griffiths
430/08/2015VitesseSC Cambuur4-113.573Lindhout1-0 Baker (pen), 1-1 Van der Streek, 2-1 Dauda,
3-1 Kashia, 4-1 Solanke
430/08/2015PSVFeyenoord3-135.000Kuipers0-1 Bruma (e.d.), 1-1 Lestienne, 2-1 Arias,
3-1 Locadia (pen)
512/09/2015De GraafschapAZ1-38.564Higler0-1 Brezancic, 1-1 Will, 1-2 en 1-3 Henriksen
512/09/2015Roda JC KerkradeNEC0-013.967Kuipers
512/09/2015FC TwenteAjax2-229.000Van Boekel1-0 Gutierrez, 2-0 Ziyech (pen), 2-1 Fischer,
2-2 Gudelj (pen)
512/09/2015SC CambuurPSV0-69.821Blom0-1 (pen), 0-2 en 0-3 De Jong, 0-4 Pröpper,
0-5 en 0-6 Locadia; R: Van de Streek (Cam)
512/09/2015PEC ZwolleExcelsior3-011.800Makkelie1-0, 2-0 en 3-0 Veldwijk
R: Fischer, Van Weert (Exc)
513/09/2015FC Groningensc Heerenveen3-121.101Gözübüyük1-0 Hoesen, 2-0 Linssen, 2-1 Thern, 3-1 Mahi
513/09/2015FeyenoordWillem II1-047.500Liesveld1-0 Elia
513/09/2015ADO Den HaagHeracles Almelo0-110.071Manschot0-1 Weghorst
513/09/2015FC UtrechtVitesse2-116.056Nijhuis1-0 Janssen, 1-1 Kashia, 2-1 Ramselaar
607/07/1900NECsc Heerenveen2-010.118Lindhout1-0 en 2-0 Santos
617/07/1900sc CambuurFC Twente0-09.714Kamphuis
619/09/2015PEC ZwolleADO Den Haag2-112.150Janssen0-1 Havenaar, 1-1 Becker, 2-1 Veldwijk
619/09/2015Heracles AlmeloPSV2-112.034Gözübüyük0-1 De Jong, 1-1 Fledderus, 2-1 Bruns
619/09/2015Willem IIFC Utrecht3-111.600Mulder1-0 Falkenburg, 1-1 Barazite, 2-1 Nganioni,
3-1 Haemhouts; R: Haller (Utr)
620/09/2015Roda JC KerkradeFeyenoord1-117.142Van Boekel0-1 Kramer, 1-1 Faik
620/09/2015ExcelsiorAjax0-23.541Blom0-1 El Ghazi, 0-2 Milik
620/09/2015VitesseDe Graafschap3-015.139Vd Kerkhof1-0 Kashia, 2-0 Qazaishvili, 3-0 Rashica
620/09/2015FC GroningenAZ2-018.000Nijhuis1-0 Linssen, 2-0 Mahi
726/09/2015sc HeerenveenVitesse0-023.984Higler
726/09/2015FC UtrechtSC Cambuur3-316.073Vd Graaf0-1 en 0-2 Ogbeche, 1-2 Janssen, 2-2 Barazite,
2-3 Van de Streek, 3-3 Janssen (pen)
R: Zeinstra (Cam)
726/09/2015AjaxFC Groningen2-045.676Liesveld1-0 Gudelj, 2-0 Fischer
726/09/2015AZHeracles Almelo3-113.121Van Boekel1-0 Henriksen, 2-0 Gouweleeuw, 2-1 Navratil,
3-1 Tankovic
726/09/2015PSVNEC2-132.500Makkelie1-0 De Jong, 1-1 Santos (pen), 2-1 Locadia
727/09/2015De GraafschapWillem II2-29.183Janssen0-1 en 0-2 Falkenburg, 1-1 Peters (pen),
2-1 Vermeij; R: Bannink (Gra)
727/09/2015FeyenoordPEC Zwolle2-047.500Kuipers1-0 Kuijt, 2-0 Elia
727/09/2015ADO Den HaagExcelsior3-310.667Mulder1-0 Havenaar, 1-1 Auassar, 2-1 Zuiverloon,
2-2 Auassar, 3-2 Havenaar, 3-3 Kuwas
727/09/2015FC TwenteRoda JC Kerkrade2-124.700Gözübüyük1-0 Oosterwijk, 2-0 Mokotjo, 2-1 Juric
802/10/2015Heracles Almelosc Heerenveen2-010.780Vd Kerkhof1-0 Bel Hassani, 2-0 Weghorst
803/10/2015NECADO Den Haag4-111.534Blom1-0 Meijers (e.d.), 1-1 Wormgoor, 2-1 Santos,
3-1 Limbombe, 4-1 Santos
803/10/2015Roda JC KerkradeSC Cambuur1-114.489Manschot0-1 Ogbeche, 1-1 Van Hyfte
803/10/2015Willem IIPEC Zwolle0-111.500Liesveld0-1 Bouy
803/10/2015ExcelsiorFC Utrecht1-03.430Lindhout1-0 Stans (pen)
804/10/2015De GraafschapFeyenoord1-212.145Makkelie1-0 Van Beek (e.d.), 1-1 Kramer, 1-2 Elia
804/10/2015AjaxPSV1-251.154Nijhuis0-1 Pereiro, 1-1 Younes, 1-2 Pereiro
804/10/2015VitesseFC Groningen5-016.185Kuipers1-0 Solanke, 2-0 Diks, 3-0 Qazaishvili,
4-0 Nathan, 5-0 Dauda
804/10/2015AZFC Twente3-113.000Janssen1-0 en 2-0 Janssen, 3-0 Hupperts, 3-0 Ziyech
917/10/2015SC CambuurAZ1-19.666Mulder0-1 Janssen, 1-1 Ogbeche; R: Dammers (Cam)
917/10/2015FC GroningenWillem II2-119.000Higler1-0 Mahi, 1-1 Reijnen (e.d.), 2-1 Hoesen
917/10/2015Heracles AlmeloAjax0-212.080Blom0-1 El Ghazi, 0-2 Gudelj
917/10/2015FC UtrechtRoda JC Kerkrade1-115.779Nijhuis1-0 Haller, 1-1 Juric
917/10/2015PSVExcelsior1-132.800Kamphuis1-0 Pröpper, 1-1 Hasselbaink
918/10/2015FC TwenteNEC1-022.000Manschot1-0 Bijen
918/10/2015sc HeerenveenFeyenoord2-525.350Gözübüyük0-1 Kuyt, 0-2 Kramer, 0-3 Gustafson,
0-4 en 0-5 Kuyt, 1-5 en 2-5 Veerman
918/10/2015ADO Den HaagDe Graafschap1-110.512Kuipers1-0 Havenaar, 1-1 Zuiverloon (pen)
918/10/2015PEC ZwolleVitesse1-512.250Van Boekel0-1 Baker, 1-1 Lam, 1-2 Solanke (pen),
1-3 Qazaishvili, 1-4 Oliynik (pen), 1-5 Rashica
R: Bouy (PEC)
1023/10/2015PEC ZwolleFC Utrecht1-212.300Braamhaar1-0 Marinus, 1-1 en 1-2 (pen) Haller
R: Van de Maarel (Utr)
1024/10/2015Willem IIsc Heerenveen2-213.500Manschot1-0 Zivkovic, 1-1 veerman, 2-1 Andersen,
2-2 Slagveer
1024/10/2015De GraafschapHeracles Almelo0-110.362Kamphuis0-1 Bel Hassani
1024/10/2015FC TwentePSV1-325.500Blom0-1 De Jong, 1-1 Ziyech, 1-2 Locadia,
1-3 Pereiro
1024/10/2015Roda JC KerkradeExcelsior1-213.769Vd kerkhof1-0 Juric, 1-1 Fischer, 1-2 Stans
1025/10/2015SC CambuurADO Den Haag1-19.519Higler0-1 Havenaar, 1-1 Narsingh
1025/10/2015VitesseAjax1-321.163Liesveld1-0 Qazaishvili, 1-1 Fischer, 1-2 Bazoer,
1-3 Schöne
1025/10/2015NECFC Groningen1-111.630Janssen0-1 Rusnak, 1-1 Santos
1025/10/2015FeyenoordAZ3-147.500Kuipers1-0 Kuyt, 1-1 Van Overeem, 2-1 en 3-1 (pen) Kuyt
1130/10/2015Heracles AlmeloWillem II2-111.123Janssen1-0 Navratil, 2-0 Zomer, 2-1 Falkenburg
1131/10/2015FC GroningenPEC Zwolle2-020.000Manschot1-0 De Leeuw, 2-0 Burnet
1131/10/2015AjaxRoda JC Kerkrade6-050.000Kuipers1-0 Fischer, 2-0 Milik, 3-0 Klaassen,
4-0 Fischer, 5-0 Milik, 6-0 Klaassen,
1131/10/2015ExcelsiorVitesse0-33.600Gözübüyük0-1 Solanke (pen), 0-2 Diks, 0-3 Rahsica
1131/10/2015De GraafschapPSV3-611.163Nijhuis0-1 Pröpper, 0-2 Guardado, 0-3 Pröpper,
1-3 Driver, 2-3 Bannink, 3-3 Kabasele,
3-4 De Jong, 3-5 Narsingh, 3-6 Pereiro
1101/11/2015ADO Den HaagFeyenoord1-014.261Blom1-0 Van Beek (e.d.); R: Duplan (ADO)
1101/11/2015sc HeerenveenSC Cambuur2-026.100Liesveld1-0 Dammers (e.d.), 2-0 te Vrede (pen)
1101/11/2015FC UtrechtFC Twente4-217.034Higler0-1 Agyepong, 1-1 Letschert, 2-1 Drommel (e.d.),
2-2 Ziyech, 3-2 Barazite, 4-2 Haller (pen.)
1101/11/2015AZNEC2-415.555Vd Kerkhof0-1 Limbombe, 1-1 Henriksen, 1-2 Santos,
1-3 Woudenberg, 1-4 Limbombe, 2-3 Henriksen
1206/11/2015Roda JC KerkradeADO Den Haag1-114.182Braamhaar1-0 Van Hyfte, 1-1 Havenaar; R: Juric (Rod)
1207/11/2015FC Twentesc Heerenveen1-425.600Kamphuis0-1 Slagveer, 0-2 Otigba, 1-2 Ziyech,
1-3 Andersen (e.d.), 1-4 Larsson
1207/11/2015NECDe Graafschap2-011.673Liesveld1-0 (pen) en 2-0 Santos
1207/11/2015Willem IIExcelsior2-311.200Van Boekel1-0 Zivkovic, 1-1 Van Weert, 2-1 Dries Wuytens,
2-2 Stans (pen), 2-3 Van Mieghem
1207/11/2015PEC ZwolleHeracles Almelo1-112.420Higler0-1 Weghorst, 1-1 Nijland
1208/11/2015PSVFC Utrecht3-134.100Kuipers1-0 Moreno, 1-1 Ramselaar, 2-1 Arias,
3-1 De Jong
1208/11/2015SC CambuurFC Groningen2-29.813Gözübüyük1-0 en 2-0 Barto, 2-1 Kappelhof, 2-2 Drost
1208/11/2015FeyenoordAjax1-147.500Nijhuis1-0 Van Beek, 1-1 Klaassen
1208/11/2015VitesseAZ0-217.000Janssen0-1 Janssen, 0-2 Henriksen; R: Nakamba
1321/11/2015AZsc Heerenveen3-115.521Lindhout0-1 Te Vrede, 1-1 Janssen, 2-1 El Hamdaoui,
3-1 Janssen
1321/11/2015Roda JC KerkradePEC Zwolle0-514.378Makkelie0-1 Marinus, 0-2 (pen) en 0-3 Thomas,
0-4 Veldwijk, 0-5 Nijland
1321/11/2015AjaxSC Cambuur5-120.000Janssen1-0 Veltman, 1-1 Van de Streek, 2-1 Milik,
3-1 en 4-1 Klaassen, 5-1 Younes
1321/11/2015Willem IIPSV2-214.112Gözübüyük0-1 Pereiro, 1-1 en 2-1 Falkenburg, 2-2 De Jong
1321/11/2015De GraafschapFC Groningen1-210.083Vd Graaf0-1 Rusnak, 0-2 De Leeuw, 1-2 Kabasele (pen)
1322/11/2015Heracles AlmeloExcelsior0-011.000S. Mulder
1322/11/2015FeyenoordFC Twente5-047.500Liesveld1-0 en 2-0 Gustafsson, 3-0 Kramer, 4-0 El Ahmadi,
5-0 Basacikoglu; R: Hölscher (Twe)
1322/11/2015NECFC Utrecht1-011.509Van Boekel1-0 Santos (pen)
1322/11/2015ADO Den HaagVitesse2-212.133Nijhuis0-1 Yeini, 1-1 Schaken, 1-2 Leerdam,
2-2 Derijck (pen)
1427/11/2015SC CambuurDe Graafschap2-310.000Makkelie0-1 Peters, 0-2 Straalman, 1-2 Overgoor,
2-2 Will (e.d.), 2-3 Tarfi; R: Pröpper (Gra)
1428/11/2015sc HeerenveenRoda JC Kerkrade3-022.850Van Boekel1-0 Te Vrede, 2-0 Slagveer, 3-0 Te Vrede (pen)
1428/11/2015ExcelsiorFeyenoord2-43.750Braamhaar0-1 Kuyt, 0-2 Kramer, 1-2 Van Mieghem,
1-3 en 1-4 Kramer, 2-4 Van Weert
1428/11/2015FC TwenteWillem II1-324.100Manschot0-1 en 0-2 Andersen, 1-2 Oosterwijk,
1-3 Andersen
1429/11/2015VitesseNEC1-019.212Kuipers1-0 Qazaishvili
1429/11/2015PEC ZwolleAjax0-212.500Blom0-1 Younes, 0-2 Serero
1429/11/2015FC GroningenADO Den Haag2-1`19.480Higler0-1 Duplan, 1-1 Beugelsdijk (e.d.), 2-1 Hoesen
1429/11/2015FC UtrechtHeracles Almelo4-218.144Kamphuis0-1 Bel Hassani, 1-1 en 2-1 Barazite,
2-2 Tannane, 3-2 en 4-2 Haller; R: Conboy (Utr)
1429/11/2015PSVAZ3-033.000Liesveld1-0 Luckassen (e.d.), 2-0 en 3-0 De Jong
R: Luckassen (AZ)
1504/12/2015AZADO Den Haag0-113.743Kuipers0-1 Bakker
1505/12/2015ExcelsiorFC Twente1-13.400Vd Kerkhof1-0 Van Weert, 1-1 Ziyech
1505/12/2015De GraafschapFC Utrecht0-110.175Mulder0-1 Strieder; R: Van der Maarel (Utr)
1505/12/2015VitessePSV0-116.879Blom0-1 Hendrix
1505/12/2015Ajaxsc Heerenveen5-240.000Makkelie1-0 Fischer, 2-0 Milik, 3-0 Younes, 3-1 Te Vrede,
4-1 Fischer, 5-1 Klaassen, 5-2 Te Vrede
1506/12/2015Willem IISC Cambuur3-012.050Higler1-0 Joppen, 2-0 Falkenburg, 3-0 S. Wuytens
1506/12/2015FeyenoordHeracles Almelo3-047.500Nijhuis1-0 Elia, 2-0 Kuyt, 3-0 Kramer: R: Zomer (Her)
1506/12/2015NECPEC Zwolle2-210.503Gözübüyük0-1 Sainsbury, 0-2 Veldwijk, 1-2 Bikel,
2-2 Limbombe
1506/12/2015Roda JC KerkradeFC Groningen0-013.171Janssen
1611/12/2015sc HeerenveenExcelsior2-122.150Vd Graaf1-0 Otigba, 2-0 Larsson, 2-1 Stans (pen)
1612/12/2015ADO Den HaagWillem II1-111.703Lindhout1-0 Jansen, 1-1 Van der Velden (pen)
R: Malone (ADO)
1612/12/2015SC CambuurNEC3-19.718Manschot1-0 Ogbeche, 1-1 Houtkoop (e.d.), 2-1 Ogbeche,
3-1 Santos (e.d.)
1612/12/2015PSVRoda JC Kerkrade1-133.700Braamhaar0-1 Brenet (e.d.), 1-1 Pröpper
1612/12/2015FC TwenteDe Graafschap2-122.500Janssen0-1 Driver, 1-1 Andersen, 2-1 Ziyech
R: Marsman (Twe)
1613/12/2015FC UtrechtAjax1-014.100Gözübüyük1-0 Ayoub
1613/12/2015PEC ZwolleAZ2-112.120Kamphuis1-0 Menig, 2-0 Ehihizibue, 2-1 Tankovic
1613/12/2015FC GroningenFeyenoord1-122.091Van Boekel1-0 De Leeuw, 1-1 Kut; R: Van der Heijden (Fey)
1613/12/2015Heracles AlmeloVitesse1-110.821Liesveld1-0 Tannane, 1-1 Rashica
1718/12/2015VitesseFC Twente5-115.987Gözübüyük1-0 Qazaishvili, 2-0 Rashica, 2-1 Ziyech,
3-1 Solanke, 4-1 Rashica, 5-1 Olijnyk
1719/12/2015Willem IIRoda JC Kerkrade3-213.000Mulder0-1 Juric (pen), 1-1 en 2-1 D. Wuytens,
3-1 Van der Velden, 3-2 Griffiths
1719/12/2015AZFC Utrecht2-215.765Nijhuis1-0 Johansson, 1-1 Boymans, 1-2 Haller,
2-2 Gouweleeuw (pen)
1719/12/2015Heracles AlmeloFC Groningen2-110.622Makkelie0-1 Linssen, 1-1 Gladon, 2-1 Bosz
1720/12/2015ExcelsiorSC Cambuur1-43.750Van Boekel0-1 en 0-2 Ogbeche, 0-3 Byrne, 0-4 Monteiro,
1-4 Vermeulen
1720/12/2015sc HeerenveenADO Den Haag0-423.121Manschot0-1 Meijers, 0-2 Bakker, 0-3 Beugelsdijk,
0-4 Jansen
1720/12/2015PSVPEC Zwolle3-234.000Higler1-0 en 2-0 Pereiro, 2-1 Van Polen (pen),
2-2 Veldwijk, 3-2 De Jong
1720/12/2015NECFeyenoord3-112.500Braamhaar0-1 Vilhena, 1-1 Bikel, 2-1 Limbombe,
3-1 Santos
1720/12/2015AjaxDe Graafschap2-140.000Liesveld1-0 Milik, 1-1 Vida, 2-1 Bazoer
1815/01/2016FC TwenteHeracles Almelo4-028.900Blom1-0 Ede, 2-0 Ziyech, 3-0 Ede, 4-0 Ter Avest
1816/01/2016SC CambuurVitesse0-29.508Braamhaar0-1 Rashica, 0-2 Qazaishvili
1816/01/2016PEC Zwollesc Heerenveen5-212.320Vd Kerkhof1-0 Marcellis, 2-0 Van Polen, 2-1 Te Vrede,
3-1 Van Polen (pen), 4-1 Brama, 4-2 St Juste,
5-2 Nijland; R: Van den Berg (Hee)
1816/01/2016Roda JC KerkradeAZ0-113.615Lindhout0-1 Janssen; R: Luckassen (AZ)
1816/01/2016De GraafschapExcelsior2-010.253Higler1-0 Peters, 2-0 Vermeij
1817/01/2016ADO Den HaagAjax0-114.561Van Boekel0-1 Younes
1817/01/2016FeyenoordPSV0-247.500Makkelie0-1 Moreno, 0-2 Narsingh
1817/01/2016FC GroningenFC Utrecht1-420.000Kuipers0-1 Ramselaar, 1-1 Sorloth, 1-2 Letschert,
1-3 Kum, 1-4 Ludwig; R: Ludwig (Utr)
1817/01/2016NECWillem II1-011.682Kamphuis1-0 Santos; R: Van der Struijk (Wil)
1922/01/2016FC GroningenNEC0-012.000Nijhuis
1923/01/2016Heracles AlmeloDe Graafschap2-110.451S. Mulder1-0 Darri, 2-0 Bruns, 2-1 Driver
1923/01/2016AjaxVitesse1-042.000Kuipers1-0 Bazoer
1923/01/2016ExcelsiorRoda JC Kerkrade0-13.500Janssen0-1 Faik
1923/01/2016sc HeerenveenWillem II3-122.150Makkelie0-1 Van der Velden (pen), 1-1 Zeneli,
2-1 Otigba, 3-1 Larsson
1924/01/2016AZFeyenoord4-215.725Liesveld0-1 Kramer, 1-1 Henriksen,
2-1, 3-1 en 4-1 Janssen, 4-2 Vilhena
1924/01/2016FC UtrechtPEC Zwolle1-021.715Blom1--0 Boymans
1924/01/2016PSVFC Twente4-233.000Van Boekel0-1 Oosterwijk, 1-1 en 2-1 Moreno, 3-1 Narsingh,
3-2 Ede, 4-2 Jozefzoon
1924/01/2016ADO Den HaagSC Cambuur2-110.342Gözübüyük0-1 Van de Streek, 1-1 en 2-1 Kanon
2026/01/2016Willem IIFC Groningen1-112.000Lindhout1-0 Wuytens, 1-1 Maduro
2026/01/2016AjaxHeracles Almelo0-044.517Higler
2027/01/2016AZSC Cambuur3-114.017Manschot1-0 Janssen, 2-0 Van Overeem, 3-0 Janssen,
3-1 Barto
2027/01/2016NECFC Twente2-010.958Vd Graaf1-0 Limbombe, 2-0 Santos
2027/01/2016De GraafschapADO Den Haag3-19.763Vd Kerkhof0-1 Havenaar, 1-1 Vermeij, 2-1 Tarfi, 3-1 Peters
2027/01/2016ExcelsiorPSV1-33.700Nijhuis0-1 De Jong, 0-2 Hendrix, 0-3 Narsingh,
1-3 Bruma (e.d.)
2027/01/2016VitessePEC Zwolle1-114.876Janssen1-0 Van Polen (e.d.), 1-1 Marcellis
2028/01/2016Roda JC KerkradeFC Utrecht1-013.605Makkelie1-0 Ngombo
2028/01/2016Feyenoordsc Heerenveen1-247.500Van Boekel0-1 Veerman, 1-1 Achahbar, 1-2 Van den Berg
2129/01/2016Willem IIHeracles Almelo0-013.100Janssen
2130/01/2016VitesseExcelsior0-020.112Manschot
2130/01/2016PEC ZwolleFC Groningen1-312.125Higler0-1 Sorloth, 1-1 Lam, 1-2 De Leeuw,
1-3 Hoesen
2130/01/2016PSVDe Graafschap4-232.500Kuipers1-0 De Jong, 2-0 Pröpper, 3-0 Narsingh,
3-1 Van de Pavert, 3-2 Straalman, 4-2 Pereiro
2130/01/2016NECAZ0-312.130Vd Kerkhof0-1 Henriksen, 0-2 Jahambakhsh, 0-3 Garcia
2131/01/2016Roda JC KerkradeAjax2-217.469Gözübüyük0-1 Milik, 0-2 El Ghazi, 1-2 Poepon, 2-2 Ngombo
2131/01/2016SC Cambuursc Heerenveen0-110.000Liesveld0-1 Zeneli
2131/01/2016FeyenoordADO Den Haag0-247.500Makkelie0-1 Jansen, 0-2 Zuiverloon
2131/01/2016FC TwenteFC Utrecht3-124.300Mulder1-0 Uvini, 2-0 El Azzouzi, 3-0 Gutierrez,
3-1 Boymans
2202/02/2016ExcelsiorWillem II0-03.500Vd Graaf
2203/02/2016ADO Den HaagRoda JC Kerkrade2-211.349Mulder1-0 Jansen, 1-1 Van Hyfte, 2-1 Derijck,
2-2 Peterson
2203/02/2016sc HeerenveenFC Twente1-323.125Higler1-0 Veerman, 1-1 Uvini, 1-2 Cabral, 1-3 Ziyech
R: Van Aken (Hee)
2203/02/2016AZVitesse1-015.006Nijhuis1-0 Janssen
2203/02/2016Heracles AlmeloPEC Zwolle2-010.543Van Boekel1-0 Bel Hassani, 2-0 Navratil
2204/02/2016AjaxFeyenoord2-151.875Blom0-1 Toornstra, 1-1 Younes, 2-1 Bazoer
2204/02/2016De GraafschapNEC1-110.123Lindhout1-0 Driver, 1-1 Ritzmaier; R: Tarfi (Gra)
2204/02/2016FC GroningenSC Cambuur2-020.000Makkelie1-0 De Leeuw, 2-0 Idrissi
2204/02/2016FC UtrechtPSV0-219.224Gözübüyük0-1 Arias, 0-2 Van Ginkel
2312/02/2016SC CambuurFC Utrecht0-29.710Nijhuis0-1 Van der Maarel, 0-2 Haller
2313/02/2016Heracles AlmeloAZ3-611.096Kuipers0-1 Janssen, 0-2 Henriksen (p), 0-3 V. Overeem,
1-3 Bruns, 1-4 Jahanbakhsh, 2-4 Fledderus,
3-4 Weghorst, 3-5 Bruns (e.d.), 3-6 Rienstra
2313/02/2016Willem IIDe Graafschap0-012.000Van Boekel
2313/02/2016Roda JC KerkradeFC Twente0-115.012Manschot0-1 Ede
2313/02/2016Vitessesc Heerenveen3-015.234Mulder1-0 Oliynik, 2-0 en 3-0 (pen) Qazaishvili
2314/02/2016FC GroningenAjax1-222.500Liesveld0-1 El Ghazi, 0-2 Schöne (pen), 1-2 Hoesen
R: Van der Hoorn (Aja)
2314/02/2016PEC ZwolleFeyenoord3-112.500Gözübüyük1-0 Veldwijk, 1-1 Van Beek, 2-1 Veldwijk,
3-1 Ehizibue
2314/02/2016ExcelsiorADO Den Haag2-43.519Janssen0-1 Jansen, 1-1 en 2-1 Van Weert,
2-2 en 2-3 Van der Heijden, 2-4 Havenaar
2314/02/2016NECPSV0-312.353Blom0-1 De Jong, 0-2 Locadia, 0-3 Van Ginkel
2419/02/2016ADO Den HaagPEC Zwolle0-211.784Manschot0-1 Dekker, 0-2 Veldwijk
2420/02/2016AZFC Groningen4-116.325Blom1-0 Janssen, 2-0 Vlaar, 3-0 Haps,
3-1 De Leeuw (pen), 4-1 Henriksen
2420/02/2016sc HeerenveenNEC1-122.412Janssen1-0 Veerman, 1-1 Sleegers; R: Van Eijden (NEC)
2420/02/2016PSVHeracles Almelo2-033.400Makkelie1-0 Pröpper, 2-0 Pereiro (pen)
2420/02/2016FC TwenteSC Cambuur3-025.200Lindhout1-0 Peersman (e.d.), 2-0 Cabral, 3-0 Ziyech (pen)
R: Monteiro (Cam)
2421/02/2016FeyenoordRoda JC Kerkrade1-147.500Liesveld1-0 Kuyt, 1-1 Ngombo
2421/02/2016FC UtrechtWillem II2-117.398Vd Kerkhof1-0 Boymans, 1-1 Ogbeche (pen), 2-1 Boymans
2421/02/2016AjaxExcelsior3-045.000Higler1-0 en 2-0 Milik, 3-0 Klaassen
2421/02/2016De GraafschapVitesse2-212.218Gözübüyük0-1 Nakamba, 1-1 en 2-1 Vermeij, 2-2 Baker
R: Ota (Vit)
2526/02/2016ExcelsiorNEC2-03.523Kuipers1-0 en 2-0 Van Weert
2527/02/2016FC TwenteFC Groningen2-025.200Vd Kerkhof1-0 El Azzouzi, 2-0 Cabral
2527/02/2016SC CambuurPEC Zwolle1-09.775Mulder1-0 Byrne; R: Bouy (PEC)
2527/02/2016PSVADO Den Haag2-033.500Higler1-0 Van Ginkel, 2-0 De Jong
2527/02/2016VitesseWillem II0-115.987Liesveld0-1 Ondaan
2528/02/2016Heracles AlmeloRoda JC Kerkrade0-510.055Vd Graaf0-1 Zhukov, 0-2 Van Duinen, 0-3 en 0-4 Poepon,
0-5 Ngombo
2528/02/2016De Graafschapsc Heerenveen0-112.314Blom0-1 Thorsby
2528/02/2016FC UtrechtFeyenoord1-218.512Van Boekel1-0 Haller, 1-1 Vilhena, 1-2 Kuyt
2528/02/2016AjaxAZ4-150.000Gözübüyük1-0 Milik, 2-0 en 3-0 Klaassen, 3-1 Janssen,
4-1 Milik; R: El Ghazi (Aja)
2604/03/2016ADO den HaagFC Twente2-113.128Blom1-0 Kristensen, 2-0 Derijck (pen), 2-1 Ziyech
2605/03/2016PEC ZwolleDe Graafschap2-112.250Vd Graaf1-0 en 2-0 Nijland, 2-1 Kabasele
2606/03/2016AZExcelsior2-015.050Nijhuis1-0 Luckassen, 2-0 Janssen (pen); R: Fischer (Exc)
2605/03/2016FC GroningenPSV0-321.983Van Boekel0-1 Willems, 0-2 Pröpper, 0-3 Locadia
2605/03/2016sc HeerenveenFC Utrecht0-421.300Gözübüyük0-1 Ludwig, 0-2 en 0-3 Boymans, 0-4 Kum
R: Van den Berg (Hee)
2606/03/2016NECHeracles Almelo1-012.438Manschot1-0 Santos
2606/03/2016Willem IIAjax0-414.500Makkelie0-1 Milik, 0-2 Bazoer, 0-3 Schöne, 0-4 Klaassen
2606/03/2016Roda JC KerkradeVitesse1-215.184Lindhout0-1 Brown, 1-1 Van Duinen, 1-2 Zhang
2606/03/2016FeyenoordSC Cambuur3-147.500Higler1-0 Toornstra, 1-1 Barto, 2-1 Kuijt, 3-1 Elia
2711/03/2016De GraafschapRoda JC Kerkrade3-012.032Janssen1-0 El Jebli, 2-0 Pröpper, 3-0 Parzyszek
2712/03/2016Willem IIAZ0-214.500Vd Graaf0-1 en 0-2 (pen) Janssen
2712/03/2016PSVsc Heerenveen1-134.100Liesveld0-1 Te Vrede, 1-1 De Jong
2712/03/2016FC TwentePEC Zwolle2-127.200Makkelie0-1 Ehizibue, 1-1 Ziyech, 2-1 Cabral
2712/03/2016ExcelsiorFC Groningen2-1`3.500Gözübüyük1-0 Van Weert, 2-0 Stans (pen), 2-1 De Leeuw
2713/03/2016FC UtrechtADO Den Haag2-214.164Mulder1-0 Haller, 2-0 Boymans, 2-1 Bakker,
2-2 Havenaar
2713/03/2016Heracles AlmeloSC Cambuur3-110.627Kamphuis0-1 Byrne, 1-1 Weghorst, 2-1 Gosens,
3-1 Bel Hassani
2713/03/2016VitesseFeyenoord0-218.834Kuipers0-1 Kramer, 0-2 Basacikoglu
2713/03/2016AjaxNEC2-242.500Van Boekel1-0 Milik, 1-1 Foor, 2-1 Van Eijden (e.d.),
2-2 Santos
2818/03/2016FC UtrechtExcelsior2-116.081Vd Graaf0-1 Kruys, 1-1 (pen) en 2-1 Haller
2819/03/2016sc HeerenveenHeracles Almelo0-124.500Lindhout0-1 Navratil
2819/03/2016FeyenoordDe Graafschap2-147.000Nijhuis0-1 Pröpper, 1-1 Kramer, 2-1 Elia, 3-1 Bouma (e.d.)
2819/03/2016PEC ZwolleWillem II4-112.185Kamphuis1-0 Marcellis, 2-0 Menig, 2-1 Falkenburg,
3-1 Veldwijk, 4-1 Nijland
2819/03/2016SC CambuurRoda JC Kerkrade0-19.762Makkelie0-1 Van Hyfte
2820/03/2016FC TwenteAZ2-225.000Van Boekel0-1 Janssen, 1-1 Thesker, 1-2 Haye,
2-2 Thesker; R: El Azzouzi (Twe), Wuytens (AZ)
2820/03/2016FC GroningenVitesse0-317.000Janssen0-1 Solanke, 0-2 Qazaishvili, 0-3 Solanke
2820/03/2016ADO Den HaagNEC1-010.784Vd Kerkhof1-0 Malone
2820/03/2016PSVAjax0-235.000Kuipers0-1 Milik, 0-2 El Ghazi
2902/04/2016Heracles AlmeloFC Utrecht1-112.011Vd Kerkhof1-0 Navratil, 1-1 Ludwig
2902/04/2016De GraafschapSC Cambuur2-212.600Van Boekel1-0 Vermeij, 1-1 MacIntosch, 1-2 Van Veen,
2-2 Van de Pavert
2902/04/2016AZPSV2-417.052Gözübüyük0-1 Pereiro, 0-2 en 0-3 Van Ginkel, 0-4 Narsingh,
1-4 Van der Linden, 2-4 Tankovic
2902/04/2016FeyenoordExcelsior3-046.500Liesveld1-0 Kuyt, 2-0 Elia, 3-0 Kuyt
2902/04/2016Willem IIFC Twente2-313.110Higler1-0 Falkenburg, 2-0 Andersen, 2-1 Ziyech,
2-2 Ede, 2-3 Ziyech
2903/04/2016NECVitesse2-112.500Makkelie1-0 Limbombe, 2-0 Dumic, 2-1 Baker
2903/04/2016Roda JC Kerkradesc Heerenveen1-215.259Kuipers0-1 Zeneli, 1-1 Van Hyfte, 1-2 Van den Boomen
2903/04/2016ADO Den HaagFC Groningen0-111.891Nijhuis0-1 Lindgren; R: De Leeuw (Gro)
2903/04/2016AjaxPEC Zwolle3-051.000Blom1-0 Schöne, 2-0 en 3-0 Milik
3008/04/2016PEC ZwolleRoda JC Kerkrade3-112.500Mulder0-1 Gullon, 1-1 Menig, 2-1 en 3-1 Bouy
3009/04/2016ExcelsiorHeracles Almelo1-33.750Kuipers0-1 en 0-2 Weghorst, 1-2 Kuwas, 1-3 Zomer
3009/04/2016SC CambuurAjax0-110.000Vink0-1 Klaassen
3009/04/2016VitesseADO Den Haag2-216.298Kamphuis0-1 Havenaar, 1-1 Kashia, 1-2 Van der Werff (e.d.),
2-2 Oliynik
3009/04/2016PSVWillem II2-034.500Nijhuis1-0 Van Ginkel, 2-0 De Jong (pen); R: Arias (PSV)
3010/04/2016sc HeerenveenAZ4-223.100Blom1-0 Vlaar (e.d.), 2-0 Van den Berg, 2-1 Dos Santos,
3-1 Zeneli, 4-1 Slagveer, 4-2 Janssen
3010/04/2016FC UtrechtNEC3-118.729Janssen1-0 Boymans, 1-1 Kane, 2-1 Barazite,
3-1 Haller; R: Golla (NEC)
3010/04/2016FC GroningenDe Graafschap3-120.000Manschot0-1 Peters, 1-1 Lindgren, 2-1 Jurjus (e.d.),
3-1 Idrissi
3010/04/2016FC TwenteFeyenoord0-127.600Gözübüyük0-1 Kramer
3115/04/2016De GraafschapFC Twente1-112.600Lindhout0-1 Cabral, 1-1 Parzyszek
3116/04/2016VitesseHeracles Almelo1-121.231Nijhuis1-0 Rashica, 1-1 Weghorst (pen)
3116/04/2016FeyenoordFC Groningen1-147.500Higler0-1 De Leeuw, 1-1 Vilhena
3116/04/2016AZPEC Zwolle5-116.341Manschot1-0 (pen) en 2-0 Janssen, 2-1 Ehizibue,
3-1 Dos Santos, 4-1 (pen) en 5-1 Janssen
R: Van der Hart (PEC)
3116/04/2016Roda JC KerkradePSV0-317.159Blom0-1 en 0-2 De Jong, 0-3 Pröpper
3117/04/2016AjaxFC Utrecht2-247.500Makkelie0-1 Barazite, 0-2 Joosten, 1-2 Klaassen,
2-2 Milik (pen)
3117/04/2016Willem IIADO Den Haag0-213.100Janssen0-1 Havenaar, 0-2 Van der Struijk (e.d.)
3117/04/2016NECSC Cambuur2-112.000Mulder1-0 Santos, 2-0 Roman, 2-1 Hoefdraad
3117/04/2016Excelsiorsc Heerenveen1-13.500Vd Graaf1-0 Kuwas, 1-1 Larsson
3219/04/2016Fc GroningenRoda JC Kerkrade1-017.500Vd Kerkhof1-0 Rusnak
3219/04/2016PSVVitesse2-034.000Vink1-0 Pröpper, 2-0 De Jong (pen)
3220/04/2016FC TwenteExcelsior2-024.000Janssen1-0 Cabral, 2-0 El Azzouzi; R: Mattheij (Exc)
3220/04/2016PEC ZwolleNEC2-012.352Vd Graaf1-0 Becker, 2-0 Menig
3220/04/2016sc HeerenveenAjax0-225.950Gözübüyük0-1 (pen) en 0-2 Milik
3220/04/2016Heracles AlmeloFeyenoord2-212.024Makkelie1-0 Gosens, 1-1 Kramer, 2-1 Weghorst, 2-2 Elia
3220/04/2016FC UtrechtDe Graafschap0-219.431Kamphuis0-1 en 0-2 Vermeij
3221/04/2016ADO Den HaagAZ1-213.128S. Mulder0-1 Dos Santos, 1-1 Beugelsdijk, 1-2 Henriksen
3221/04/2016SC CambuurWillem II1-19.600Blom1-0 Monteiro, 1-1 Peters
3301/05/2016sc HeerenveenFC Groningen1-225.385Makkelie1-0 Larsson, 1-1 Idrissi, 1-2 Rusnak
3301/05/2016AZDe Graafschap4-116.799Higler0-1 Diemers, 1-1 Janssen (pen), 2-1 Haps,
3-1 Jahanbakhsh, 4-1 Van Overeem
3301/05/2016Willem IIFeyenoord0-113.670Vink0-1 Achahbar
3301/05/2016AjaxFC Twente4-051.727Blom1-0 Cerny, 2-0 Van der Hoorn, 3-0 Fischer,
4-0 Younes
3301/05/2016PSVSC Cambuur6-234.000Kuipers1-0 Van Ginkel, 1-1 MacIntosh, 2-1 De Jong,
3-1 Pereiro, 3-2 Byrne, 4-2 Maher,
5-2 Willems, 6-2 Van Ginkel
3301/05/2016ExcelsiorPEC Zwolle2-23.700Nijhuis0-1 Veldwijk, 1-1 Van Weert, 1-2 Menig,
2-2 Bovenberg
3301/05/2016Heracles AlmeloADO Den Haag1-111.681Manschot0-1 Duplan, 1-1 Gladon
3301/05/2016VitesseFC Utrecht1-318.121Gözübüyük1-0 Kashia, 1-1 Barazite, 1-2 Boymans,
1-3 Leeuwin
3301/05/2016NECRoda JC Kerkrade1-212.145Kamphuis1-0 Foor, 1-1 Van Hyfte, 1-2 Poepon
3408/05/2016SC CambuurExcelsior0-28.650Higler0-1 Van Weert, 0-2 Vermeulen
3408/05/2016FC UtrechtAZ1-320.792Nijhuis0-1 Haps, 0-2 Dos Santos, 1-2 Strieder,
1-3 Janssen
3408/05/2016FeyenoordNEC1-047.500Janssen1-0 Kuyt
3408/05/2016PEC ZwollePSV1-312.500Van Boekel0-1 Locadia, 0-2 De Jong, 1-2 Bouy,
1-3 De Jong
3408/05/2016De GraafschapAjax1-112.600Kuipers0-1 Younes, 1-1 Smeets
3408/05/2016Roda JC KerkradeWillem II2-316.805Makkelie1-0 Buijs, 1-1 Falkenburg, 2-1 Inceman,
2-2 Andrade, 2-3 Andersen
3408/05/2016FC GroningenHeracles Almelo2-120.000Vink1-0 en 2-0 Lindgren, 2-1 Bel Hassani
3408/05/2016ADO Den Haagsc Heerenveen1-112.753Blom1-0 Havenaar (pen), 1-1 Te Vrede
3408/05/2016FC TwenteVitesse2-226.000Wiedemeijer0-1 Uvini (e.d.), 1-1 El Azzouzi, 1-2 Zhang,
2-2 Ede

Play-offs voor Europa League

1e ronde
12/05/2016FC GroningenHeracles Almelo2-115.000Janssen1-0 Hateboer, 1-1 Weghorst, 2-1 Lindgren
12/05/2016PEC ZwolleFC Utrecht0-08.125Blom
15/05/2016Heracles Almelo **FC Groningen5-110.744Van Boekel0-1 Rusnak, 1-1 Zomer, 2-1 Gladon, 3-1 Weghorst, 4-1 Darri,
5-1 Pelupessy; R: Larsen (Gro)
15/05/2016FC UtrechtPEC Zwolle5-215.126Higler1-0 Haller, 2-0 Ramselaar, 3-0 Kum, 3-1 Menig, 4-1 Troupée,
4-2 Brama, 5-2 Haller (pen); R: Van Hintum (PEC)
2e ronde
19/05/2016Heracles AlmeloFC Utrecht1-111.521Vink1-0 Bruns, 1-1 Strieder
22/05/2016FC UtrechtHeracles Almelo0-218.980Kuipers0-1 Bruns, 0-2 Gladon

Play-offs voor promotie/degradatie

1e ronde
02/05/2016Almere City FCFC Emmen4-12.200Vd Kerkhof1-0 Kip, 2-0 Ahannach, 2-1 Van Buuren (e.d.), 3-1 Boldewijn,
4-1 Ahannach
02/05/2016MVV MaastrichtFC Volendam2-14.362Lindhout1-0 Peeters, 1-1 Van Kippersluis (pen), 2-1 Werker
06/05/2016FC EmmenAlmere City FC1-42.580Manschot1-0 Danso, 1-1, 1-2 en 1-3 Oost, 1-4 Ahannach; R: Siekman (Emm)
06/05/2016FC VolendamMVV Maastricht1-23.590Nijhuis0-1 en 0-2 Croux, 1-2 Van Kippersluis
2e ronde
13/05/2016MVV MaastrichtDe Graafschap0-17.753Makkelie0-1 Smeets
13/05/2016Go Ahead EaglesVVV-Venlo1-010.000Vd Graaf1-0 De Kogel (pen); R: Rutten (VVV)
13/05/2016FC EindhovenNAC Breda1-04.711S. Mulder1-0 Kastaneer
13/05/2016Almere City FCWillem II0-13.200Lindhout0-1 Falkenburg; R: Wuytens (Wil)
16/05/2016De GraafschapMVV Maastricht2-111.306S. Mulder0-1 Nys, 1-1 Vida, 2-1 Tarfi
16/05/2016VVV-VenloGo Ahead Eagles2-26.799Vink0-1 De Kogel, 1-1 Seuntjens (pen), 2-1 Nijholt, 2-2 Wolters
16/05/2016NAC BredaFC Eindhoven2-017.400Manschot1-0 Matic, 2-0 Ars; R: Ünal, Stam (NAC)
16/05/2016Willem IIAlmere City FC5-212.250Nijhuis1-0 Andersen, 2-0 Peters, 2-1 Kip, 3-1 Falkenburg,
4-1 en 5-1 Andersen, 5-2 Van Amersfoort
3e ronde
19/05/2016NAC BredaWillem II2-117.500Higler0-1 Hupperts, 1-1 Brands, 2-1 Seuntjens
19/05/2016Go Ahead EaglesDe Graafschap4-19.689Nijhuis1-0 Wolters, 2-0 Duits (pen), 2-1 Bannink, 3-1 Teijsse,
4-1 Wolters; R: Van de Pavert (Gra)
22/05/2016Willem IINAC Breda3-113.800Makkelie1-0 Heerkens, 2-0 en 3-0 Falkenburg, 3-1 Naah
22/05/2016De GraafschapGo Ahead Eagles1-112.381Blom1-0 Parzyszek, 1-1 De Kogel

Willem II handhaaft zich, De Graafschap gedegradeerd, Go Ahead Eagles gepromoveerd

Topscorers

1Vincent JanssenAZ27
2Luuk de JongPSV26
3Arkadiusz MilikAjax21
4Dirk KuytFeyenoord19
5Hakim ZiyechFC Twente17
6Sébastien HallerFC Utrecht17
7Christian SantosNEC16
8Mike HavenaarADO Den Haag15
9Michiel KramerFeyenoord14
10Lars VeldwijkPEC Zwolle14