Amateurkampioenen

In mei 2016 is Excelsior Maassluis de laatste algeheel amateurkampioen na een overwinning op FC Lienden. Vanaf 2016-2017 verdwijnt het glazen tussenschot tussen het prof- en amateurvoetbal en daarmee is er dus ook geen algeheel amateurkampioen meer.

Tussen 1969 en 2016 is er een jaarlijkse strijd tussen de kampioen van de zaterdag- en zondagamateurs om uit te maken wie zich algeheel amateurkampioen mag noemen. Tot dat moment is de kampioen van de zondagamateurs (sinds 1956, het tweede seizoen na de invoering van het profvoetbal) automatisch de amateurkampioen.

Het zaterdagvoetbal wordt lange tijd niet op gelijk hoogte ingeschaald met het zondagvoetbal. In 1941 (na de fusie van de KNVB met onder andere de protestants Christelijke NCVB) zijn er in KNVB-verband enkel twee vierde klassen op zaterdag. Gaandeweg wordt de zaterdagtak echter groter en sterker en in 1969 mag zaterdagkampioen VVOG (de hoogste zaterdagcompetities zijn dan 2e klassers) voor het eerst de degens kruisen met zondagkampioen Middelburg. Hoewel de animo bij de zondagtak aanvankelijk niet al te groot is voor deze duels, blijkt al snel dat er geen enkele reden is het niveau van het zaterdagvoetbal te onderschatten. In de eerste tien edities trekt de zaterdagkampioen acht keer aan het langste eind. Misschien deels doordat de zondagkampioen de wedstrijden ervaren als een verplicht nummer, maar dat is maar een deel van de verklaring van de overmacht van de zaterdag.

In de loop van de jaren zeventig groeit de status van de titelstrijd en het wordt gaandeweg het echte toetje van het amateurvoetbalseizoen. Waarbij er vaak sprake is weinig niveauverschil en een spannende strijd. En met botsende speelstijlen: de strijd en teamgeest van het zaterdagvoetbal versus de technisch begaafdere zondagteams. In recente jaren zijn deze verschillen gesleten, nu spelers ook in de top van het amateurvoetbal steeds vaker en makkelijker van club (en daarmee ook van speeldag) wisselen en het met name de bolwerken in het zaterdagvoetbal zijn, waar spelers de hoogste vergoedingen kunnen opstrijken.

Sinds de invoering van de topklasse in 2010 is er geen kampioenscompetitie meer nodig om de kampioen per speeldag vast te stellen. De kampioen van de topklasse is automatisch zaterdag- of zondagkampioen. Met de komst van de Tweede Divisie (met daarin zaterdag- en zondagclubs en verplichte promotie naar de Eerste Divisie) is de amateurtitelstrijd definitief verleden tijd.

Overzichten
Onderstaand een historisch totaalbeeld van de strijd om de amateurtitel in vier overzichten:
1. Alle wedstrijden die zijn gespeeld tussen de zaterdag- en de zondagkampioen (1969-2016)
2.  Alle eindstanden van de strijd om de zondagtitel (1956-2010)
3. Alle eindstanden van de strijd om de zaterdagtitel (1942-2010)
4. De “medaillespiegel” van de amateurkampioenschappen

Alle wedstrijden om de algehele amateurtitel

17/08/1969MiddelburgVVOG2-13,7000-1 Hoeve (pen), 1-1 Hendrikse, 2-1 Hendrikse (pen)
24/08/1969VVOG ***Middelburg1-04,5001-0 Hoeve
19/08/1970SHOSneek1-22,3000-1 Gerrit Abma (pen), 1-1 De Groot, 1-2 Westerhof
25/08/1970SneekSHO3-12,5000-1 Van Bennekom, 1-1 Anno Abma, 2-1 Gerrit Abma, 3-1 Veluwenkamp
14/08/1971CaesarZwart Wit'281-12,0000-1 Ter Mors, 1-1 Rutten
21/08/1971Zwart Wit'28Caesar2-05,5001-0 Viergever, 2-0 Steur
03/06/1972Zwart Wit'28Sparta'250-16,0000-1 Verhappen
10/06/1972Sparta'25Zwart Wit'282-15,0000-1 Steur, 1-1 Van der Palen, 2-1 Vaessen
23/06/1973NoordwijkRBC3-24,5001-0 Duindam, 2-0 en 3-0 Spaanderman, 3-1 Perdaems, 3-2 Van den Boom
27/06/1973RBCNoordwijk3-16,0001-0 Verstraaten, 1-1 Broering, 2-1 Nouwens, 3-1 Van den Boom
09/08/1973NoordwijkRBC2-17,0001-0 Bogers, 2-0 Broering, 2-1 Brouwers
01/06/1974ElinkwijkHuizen0-23,5000-1 Honing, 0-2 Van Meetelen
08/06/1974HuizenElinkwijk1-15,0000-1 Van den Ham, 1-1 Honing
07/06/1975EmmenSpijkenisse2-44,5001-0 Doek, 1-1 Janse, 1-2 Barendrecht, 2-2 Horstman, 2-3 Barendrecht,
2-4 Koopman
14/06/1975SpijkenisseEmmen1-06,0001-0 Van Zanten
19/06/1976LimburgiaIJsselmeervogels1-13,5001-0 Van Wijk, 1-1 Jaan de Graaf
26/06/1976IJsselmeervogels ***Limburgia2-25,5000-1 Deswijzen, 0-2 Heemskerk, 1-2 Senden (e.d.), 2-2 Jaan de Graaf
18/06/1977IJsselmeervogelsRheden1-04,5001-0 Jaan de Graaf
25/06/1977RhedenIJsselmeervogels1-21-0 Zweers (pen), 1-1 Jaan de Graaf, 1-2 Zwaan
10/06/1978HoogeveenACV0-15,0000-1 Soumeru
17/06/1978ACVHoogeveen2-04,0001-0 Schipper, 2-0 Veneboer
27/06/1979ROHDA RaalteDOVO3-14,0001-0 Oosterwijk, 1-1 Veenendaal, 2-1 Leushuis, 3-1 Van Gurchom
30/06/1979DOVOROHDA Raalte1-25,0000-1 Berends, 1-1 Wormgoor, 1-2 Marsman (pen)
07/06/1980NoordwijkXerxes3-23,0001-0 Gerlof, 2-0 Manuputty, 3-0 Boot, 3-1 Strik, 3-2 Rijsdijjk
14/06/1980XerxesNoordwijk2-13,5001-0 Hazenbroek, 2-0 Rijsdijk, 2-1 Broning
16/06/1980NoordwijkXerxes3-24,5000-1 Huigen, 0-2 Van der Spek, 1-2 Bogers, 2-2 Boot, 3-2 Van Dijk
20/06/1981RKCDOS Kampen5-24,5001-0 Wisse, 2-0, 3-0 en 4-0 Van den Bosch, 4-1 Diender, 4-2 Van der Weerd,
5-2 Timmermans
27/06/1981DOS KampenRKC4-15,0001-0 Selle, 1-1 Timmermans, 2-1 Nieuwenhuis, 3-1 Mulder, 4-1 Selle
30/06/1981RKCDOS Kampen5-14,0001-0 Van Gelder, 2-0 Van de Wiel, 3-0 Van Gelder, 4-0 Van de Wiel,
5-0 Van Gelder, 5-1 Selle
19/06/1982IJsselmeervogelsRKC1-13,0000-1 Van den Bosch, 1-1 H. de Graaf
26/06/1982RKCIJsselmeervogels4-47,0001-0 en 2-0 Van Gelder, 2-1 P. de Graaf, 2-2 J. de Graaf, 3-2 Van Gelder,
4-2 Brands, 4-3 Muijs, 4-4 J. de Graaf
30/06/1982RKC **IJsselmeervogels3-25,0000-1 Muijs, 1-1 Van den Bosch, 1-2 H. de Graaf (pen),
2-2 en 3-2 Van den Bosch
18/06/1983IJsselmeervogelsDHC3-24,0001-0 H. de Graaf, 1-1 Boting, 2-1 H. de Graaf, 3-1 Koelewijn, 3-2 Van Buuren
22/06/1983DHCIJsselmeervogels2-212,5001-0 Van Buuren, 1-1 H. de Graaf (pen), 2-1 Wolff, 2-2 Bettink
19/06/1985DHCSpakenburg2-25,5000-1 Van Dijk, 0-2 Juis (pen), 1-2 Wolff, 2-2 Hoogenboom
22/06/1985SpakenburgDHC1-05,5001-0 Van de Groep (pen)
18/06/1986ACVTOP2-01,7501-0 en 2-0 Pitstra
21/06/1986TOPACV2-24,0001-0 Van Lith, 2-0 Aafting, 2-1 Pitstra, 2-2 Kenter
13/06/1987GeldropACV1-02,2001-0 Heijster
20/06/1987ACVGeldrop0-23,0000-1 Scheepers, 0-2 Van Leenders
16/06/1988DOS KampenDe Treffers1-12,3001-0 Koers, 1-1 Wijnhoven
23/06/1988De TreffersDOS Kampen1-12,2000-1 Mulder, 1-1 Hommeles
25/06/1988DOS KampenDe Treffers2-11,5001-0 Nieuwenhuis, 1-1 Bergers, 2-1 Koers
17/06/1989RCHHeerjansdam3-02,2001-0 Sion, 2-0 Spruyt, 3-0 W. Otte
24/06/1989HeerjansdamRCH4-22,5001-0 Van der Weijde, 1-1 De Keyzer, 2-1 Van der Putte, 2-2 E. Otte,
3-2 Van der Weijde, 4-2 Van Buren
09/06/1990Rijnsburgse BoysGeldrop1-42,2000-1 en 0-2 Venetiaan, 0-3 Notten, 0-4 Boelaars, 1-4 Vonk
16/06/1990GeldropRijnsburgse Boys4-32,0001-0 Kooiman, 2-0 Boelaars, 2-1 Carli, 2-2 en 2-3 Vonk, 3-3 Boelaars,
4-3 Heyster
15/06/1991De TreffersQuick Boys5-15,5001-0 Waterink, 2-0 Janssen, 2-1 Kanbier, 3-1 Bergers, 4-1 Janssen,
5-1 Waterink
22/06/1991Quick BoysDe Treffers3-45,0000-1 Hendriks, 0-2 Kuijpers, 1-2 Otte (pen), 2-2 Aandewiel,
2-3 en 2-4 Meijers, 3-4 Schaap
13/06/1992Quick BoysRheden2-17,0001-0 F. van Duijn, 1-1 Talan, 2-1 Otte
20/06/1992RhedenQuick Boys0-06,000
12/06/1993HollandKatwijk1-13,5001-0 Wahl, 1-1 Kraayenoord
19/06/1993KatwijkHolland7-25,0001-0 Verghoogt, 2-0 en 3-0 Zwaan, 3-1 Van Hanegem, 4-1 Zwaan,
5-1 en 6-1 Kraayenoord, 7-1 De Ridder, 7-2 Testa la Muta
18/06/1994KatwijkStevo2-03,5001-0 en 2-0 De Ridder
25/06/1994StevoKatwijk3-25,0000-1 en 0-2 (pen) De Ridder, 1-2, 2-2 en 3-2 Masselink
17/06/1995HollandIJsselmeervogels1-13,5000-1 Dennis Bos, 1-1 Testa la Muta (pen)
24/06/1995IJsselmeervogelsHolland2-11-0 Gijs Bos, 1-1 Testa la Muta, 2-1 Van der Nooij
22/06/1996ScheveningenBaronie2-02,0001-0 Polak, 2-0 Danen
29/06/1996BaronieScheveningen2-10-1 Van Nieuwkerk, 1-1 en 2-1 (pen) Baardemans
21/06/1997VVOGBaronie2-33,5000-1 Koeman, 1-1 De Haan, 1-2 Van Galen, 2-2 Van der Zee, 2-3 Koeman
28/06/1997BaronieVVOG1-05,0001-0 Koeman
20/06/1998De TreffersIJsselmeervogels0-0
27/06/1998IJsselmeervogelsDe Treffers **1-45,0001-0 Dennis Bos, 1-1 Zuidwijk, 1-2 en 1-3 Schreur, 1-4 Neijenhuis
19/06/1999HSC'21IJsselmeervogels2-23,5001-0 Gielink, 1-1 Beukers (pen), 2-1 Nijhuis, 2-2 Beukers (pen)
26/06/1999IJsselmeervogelsHSC'21 **3-46,5001-0 Beukers, 1-1 Sepp, 2-1 Dennis Bos, 2-2 Sepp (pen), 2-3 Nijhuis,
3-3 Huijgen, 3-4 Charnotski
10/06/2000KatwijkAchilles 18942-13,5001-0 De Ridder, 2-0 Hajji, 2-1 Mulder
17/06/2000Achilles 1894Katwijk2-33,5000-1 Hajji, 0-2 De Ridder, 1-2 Heuvel (pen), 1-3 Hajji, 2-3 Van der Ploeg
16/06/2001FC LisseBaronie0-20-1 (pen) en 0-2 Bierstekers
23/06/2001BaronieFC Lisse4-13,5001-0 en 2-0 Eikelenboom, 3-0 Santegoeds, 3-1 Luxemburg, 4-1 Santegoeds
15/06/2002HuizenAGOVV1-11-0 Gootjes, 1-1 Janssen
22/06/2002AGOVVHuizen2-13,5001-0 Janssen, 2-0 Krüzen, 2-1 Gootjes
07/06/2003TürkiyemsporHuizen0-32,0000-1 Bergwijn (e.d.), 0-2 Kemper, 0-3 Opschoor
14/06/2003HuizenTürkiyemspor1-13,0000-1 Ilguy, 1-1 Van Toor
05/06/2004Quick BoysHSC'213-35,5001-0 en 2-0 Torken, 2-1 en 2-2 Looms, 2-3 Sepp (pen), 3-3 Van Fruchten
12/06/2004HSC'21Quick Boys**2-44,8001-0 Dikken, 1-1 Guijt, 1-2 Torken, 2-2 Ten Thije, 2-3 en 2-4 Bak
04/06/2005ArgonASWH2-22,5000-1 Van Lare, 1-1 Kahraman, 1-2 Van Kleef, 2-2 Haveman
11/06/2005ASWH **Argon3-23,5001-0 Van Kleef, 1-2 en 1-2 Kahraman, 2-2 Van Ommeren,
3-2 Verhoeven (pen)
17/06/2006IJsselmeervogelsTürkiyemspor1-23,0000-1 Simons, 1-1 Steinraht (pen), 1-2 Simons
24/06/2006TürkiyemsporIJsselmeervogels0-32,0000-1 De Graaf, 0-2 Kemper, 0-3 Steinraht
09/06/2007IJsselmeervogelsArgon1-14,0001-0 Jeffrey Winter, 1-1 Lokken
16/06/2007Argon **IJsselmeervogels4-33,5000-1 Kevin Winter, 1-1 Matusiwa, 2-1 Veltmeijer, 2-2 kemper, 2-3 Opschoor,
3-3 Matusiwa, 4-3 Kahraman
14/06/2008FC LisseHollandia2-33,0000-1 Van Dijk, 1-1 Vermeulen, 1-2 Overtoom, 2-2 Van der Laan (pen),
2-3 Overtoom
21/06/2008HollandiaFC Lisse1-33,0000-1 Aksoy, 0-2 Stolp, 1-2 Reuser, 1-3 Van der Laan (pen)
13/06/2009Rijnsburgse BoysWKE1-04,2501-0 Freke
20/06/2009WKE ***Rijnsburgse Boys4-34,0000-1 Freke, 0-2 Mooibroek (e.d.), 1-2 Weerman, 2-2 Hoogeveen,
3-2 Hooiveld, 4-2 Weerman, 4-3 Van der Vijver
12/06/2010GemertIJsselmeervogels0-13,7500-1 Kevin Winter
19/06/2010IJsselmeervogelsGemert4-04,0001-0 Van Hoof, 2-0 en 3-0 Jeffrey Winter, 4-0 Bronkhorst
21/05/2011FC OssIJsselmeervogels0-22,0000-1 Krimp, 0-2 Peters
28/05/2011IJsselmeervogelsFC Oss2-03,0001-0 Keizer 9e.d.), 2-0 Steinraht
19/05/2012Achilles'29Spakenburg3-02,5001-0 Hendriks, 2-0 Hol, 3-0 Paau
26/05/2012SpakenburgAchilles'290-22,5000-1 Hendriks, 0-2 Hol
18/05/2013KatwijkAchilles'290-03,500
25/05/2013Achilles'29Katwijk0-34,0000-1 Sahadewsing, 0-2 Jongeneelen, 0-3 Van Oijen
31/05/2014SpakenburgAFC4-13,0001-0 Tol, 2-0 Dekkers, 2-1 E. Patrick (pen), 3-1 De Loor, 4-1 Buijtenhuis
07/06/2014AFCSpakenburg3-23,0001-0 De Haer, 1-1 Amerzgiou, 2-1 E. Patrick, 2-2 De Loor, 3-2 Jens
23/05/2015Kozakken BoysFC Lienden0-11,6000-1 Loukili
30/05/2015FC LiendenKozakken Boys2-02,1001-0 Uiterloo, 2-0 Loukili
21/05/2016FC LiendenExcelsior Maassluis0-21,0000-1 Berkhout, 0-2 Kruithof
28/05/2016Excelsior MaassluisFC Lienden2-32,5000-1 Wiafe, 1-1 Kruithof (pen), 1-2 Ajiach, 1-3 Bendadi,
2-3 Mendes Moreira

Opmerking:
In 1984 was er geen directe wedstrijd om de landstitel. De afdelingskampioenen speelden eerst – zoals gebruikelijk – een halve competitie onderling, waarna de halve competitie werd gecompleteerd. Zo kon het gebeuren dat Elinkwijk zondagkampioen werd (zie overzicht hieronder), maar Geldrop algeheel amateurkampioen. De eindstand van de complete competitie was als volgt:

Alle eindstanden van de strijd om de zondagtitel

1955-1956
1Hengelo5311797
2RFC521251210
3VC Vlissingen41032711
1956-1957
1Maurits42115106
2Velox420241010
3Be Quick (Zutphen)41123812
1957-1958
1Velox43016145
2Alliance42115910
3Quick (Nijmegen)40131614
1958-1959
1Gouda42115108
2SC Irene4202475
3ESCA41123913
1959-1960
1Gouda53117106
2Quick (Nijmegen)52125118
3Wilhelmina'084103229
1960-1961
1Xerxes8521121510
2SC Emma8422101911
3Koninklijke HFC621351112
4Velocitas (Groningen)60151618
1961-1962
1Xerxes10622142216
2JOS10532131913
3Standaard10442122425
4VC Vlissingen10424102724
5Quick (Nijmegen)1022662026
6Velocitas (Groningen)1021751725
1962-1963
1De Valk11623142619
2Neptunia11443121010
3Quick (Nijmegen)10424102119
4Wilhelmina'081033491813
5Unitas1041591021
6AFC1032581822
1963-1964
1CVV1091019317
2Quick'2010613131618
3Chevremont10514112321
4WVV10434112420
5VC Vlissingen1012741227
6Purmersteijn1002821225
1964-1965
1RIOS'3110721162413
2JOS1053213179
3Helmond10523122217
4Papendrecht1033491420
5Emmen1023571721
6ESCA/VC1003731226
1965-1966
Groep A
1Quick'2043107107
2Emmen4112399
3JOS4022247
Groep B
1Middelburg4310794
2Chevremont4211532
3UVS4004039
Finale
1Middelburg2110330
2Quick'202011103
1966-1967
Groep A
1AFC4310784
2Sneek4202488
3Unitas4013148
Groep B
1Middelburg4211565
2Minor4202479
3Rheden4112365
Finale
1Middelburg2200441
2AFC2002014
1967-1968
1DCG11731172614
2UVS11632152711
3Emmen1041591513
4Middelburg1041591424
5Rheden1040681323
6Almania1012741222
1968-1969
Groep A
1SC Enschede4310782
2AFC4211555
3Drachten4004039
Groep B
1Middelburg4211553
2RFC Roermond4202456
3De Musschen4112345
Finale
1Middelburg2110330
2SC Enschede2011103
1969-1970
1Sneek54109125
2Uithoorn53117167
3Sanderbout521251212
4De Treffers4121461
5TSC50232510
6Papendrecht40131212
1970-1971
1Caesar5311763
2SDW5302675
3Drachten5221697
4Be Quick (Zutphen)5212578
5RVC5203486
6DESK51042311
1971-1972
1Sparta'255230764
2Elinkwijk5302698
3Leeuwarden5131544
4Xerxes5131555
5Ede51224109
6Caesar50323610
1972-1973
1RBC5410992
2Elinkwijk5131567
3Roodenburg5131567
4Veritas5131568
5Eilermark5122455
6CEC5023203
1973-1974
1Elinkwijk5410961
2Limburgia5320893
3RBC52125107
4Germanicus5032326
5Hermes DVS5113339
6Quick (Nijmegen)5023248
1974-1975
1Emmen4130575
2RBC4121456
3Rood Wit (Amsterdam)4031356
1975-1976
1Limburgia4220685
2CVV4121486
3Germanicus4103238
1976-1977
1Rheden4211532
2DWV4121411
3BVV4112323
1977-1978
1Hoogeveen4211545
2VUC4121431
3Geldrop4112356
1978-1979
1ROHDA Raalte2110341
2EHC2110321
3VUC2002004
1979-1980
1Xerxes4211556
2ROHDA Raalte4202454
3Caesar4112344
1980-1981
1RKC4400893
2De Treffers4103224
3DHC4103259
1981-1982
1RKC43016107
2ROHDA Raalte4202496
3Elinkwijk41032511
1982-1983
1DHC4220685
2Geldrop4121497
3Achilles'294022249
1983-1984
1Elinkwijk2200493
2Geldrop2101274
6Zwolsche Boys20020312
1984-1985
1DHC43016107
2Rheden4211595
3EHC40131310
1985-1986
1TOP5311786
2De Treffers5212577
3Unitas4022246
1986-1987
1Geldrop44008104
2DWV4112355
3Rheden4012139
1987-1988
1De Treffers4130576
2Elinkwijk4121465
3TOP4112379
1988-1989
1RCH33006105
2HSC'213102256
3Venray4103259
1989-1990
1Geldrop4310771
2Elinkwijk4112368
3De Treffers4103259
1990-1991
1De Treffers4211587
2Elinkwijk4121444
3TOP4112345
1991-1992
1Rheden4220685
2RCH4121494
3Halsteren40222614
1992-1993
1Holland43016106
2Quick'204202479
3Geldrop4103279
1993-1994
1Stevo4220697
2Meerssen4211554
3Tonegido40131512
1994-1995
1Holland43016122
2Baronie4112326
3Appingedam41123410
1995-1996
1Baronie2110454
2SC Feyenoord2020233
3Appingedam2011134
1996-1997
1Baronie4211786
2HSC'2142026107
3AFC'3441124712
1997-1998
1De Treffers4211744
2Hollandia4121521
3Gemert4112445
1998-1999
1HSC'214301995
2Argon4211787
3UDI'194013149
1999-2000
1Achilles 18944220853
2UDI'194130654
3Hollandia4112414
2000-2001
1Baronie431010125
2JVC Cuijk4202689
3HSC'2140131511
2001-2002
1AGOVV431010123
2UDI'1941124410
3Hollandia4022236
2002-2003
1Türkiyemspor4220874
2HSC'214130676
3Meerssen40131610
2003-2004
1HSC'214301985
2Türkiyemspor4202677
3Baronie4103347
2004-2005
1Argon4301952
2De Treffers4301964
3Schijndel4004038
2005-2006
1Türkiyemspor42117118
2Achilles'294211775
3Schijndel41033611
2006-2007
1Argon43019115
2JVC Cuijk42117106
3WKE40131414
2007-2008
1Hollandia4301972
2Achilles'294202675
3Deurne41033310
2008-2009
1WKE4211774
2Westlandia4121537
3Baronie4112465
2009-2010
1Gemert4220863
2De Treffers4121587
3AFC4022226

Opmerking:
Tussen1955 en 1974 was de 1e klasse het hoogste amateurniveau. Tussen 1974 en 2010 de hoofdklasse. Vanaf 2010 de topklasse. Kampioenen van de topklasse zijn achtereenvolgens FC Oss (2011), Achilles’29 (2012 en 2013), AFC (2014) en FC Lienden (2015 en 2016).

Alle eindstanden van de strijd om de zaterdagtitel

1941-1942 (2)
Quick Boys
Excelsior Pernis
1942-1943
1Oranje Wit2200442
2Semper Altius2002024
1943-1944
1Excelsior Pernis32014106
2Quick Boys31022610
1945-1946
1Quick Boys651011326
2Excelsior Pernis623171413
3CSVD620441325
4Oranje Wit60242722
1946-1947 (3)
1Quick Boys
1947-1948
1Quick Boys
1948-1949
1Quick Boys
1949-1950
1Huizen3201456
2Quick Boys3102265
1950-1951
1Huizen4310772
2Sparta (Enschede)41123910
3Quick Boys40222711
1951-1952
1Spakenburg6501102113
2Sparta (Enschede)621351618
3NSVV621351518
4Zwaluwen (Vlaardingen)620441417
1952-1953
1Quick Boys660012219
2NSVV630361516
3DES (Nijverdal)62044915
4Huizen610521217
1953-1954
1IJsselmeervogels64119174
2SC Genemuiden632181110
3NSVV621351018
4Monster60242819
1954-1955
1IJsselmeervogels971115359
2Quick Boys953113268
3SC Genemuiden841391617
4Hoogvliet81254916
5Blauw Wit'3480171642
1955-1956
1IJsselmeervogels8701142810
2Quick Boys8503102317
3SC Genemuiden840482520
4ARC840482621
5Harkemase Boys800801246
1956-1957 (3)
1Ter Leede
1957-1958
1Quick Boys
1958-1959
1Ter Leede
1959-1960
1Quick Boys
1960-1961
1Huizen4301676
2's Gravenzandse SV4202487
3SC Genemuiden4103257
1961-1962
1Quick Boys4211586
2SC Genemuiden4121466
3Spakenburg4031368
1962-1963
1Spakenburg43107102
2Noordwijk4112335
3DOS Kampen4103239
1963-1964
1IJsselmeervogels4301664
2Zwart Wit'284202477
3WHC4103257
1964-1965
1Excelsior'314310762
2IJsselmeervogels4031334
3Zwart Wit'284022236
1965-1966
1Voorwaarts (Vriezenveenschewijk)63218106
2WHC622261413
3IJsselmeervogels6312514122
4SHO61143916
1966-1967
1RVVH651011163
2WHC61325810
3Huizen620441015
4DOVO612341016
1967-1968
1Huizen660012157
2WHC6222667
3IJsselmeervogels613251211
4Noordwijk60151816
1968-1969
1VVOG852112166
2Spakenburg8422101314
3Excelsior Maassluis8242887
4WVF814361115
5Quick Boys812541016
1969-1970
1SHO861113189
2WHC844012166
3Noordwijk8431111611
4DOTO (Pernis)82246615
5WVF80080518
1970-1971
1Zwart Wit'282200452
2Huizen2002025
1971-1972
1Zwart Wit'282110321
2IJsselmeervogels2011112
1972-1973
1Noordwijk2110321
2IJsselmeervogels2011112
1973-1974
1Huizen2110321
2Spakenburg2011112
1974-1975
1Spijkenisse2200431
2DOVO2002013
1975-1976
1IJsselmeervogels2200452
2Noordwijk2002025
1976-1977
1IJsselmeervogels2200442
2DOVO2002024
1977-1978
1ACV2020255
2Noordwijk2020255
1978-1979
1DOVO2200460
2ACV2002006
1979-1980
1Noordwijk2101224
2ACV2101242
1980-1981
1DOS Kampen2110321
2Noordwijk2011112
1981-1982
1IJsselmeervogels2200451
2Bennekom2002015
1982-1983
1IJsselmeervogels3201475
2Noordwijk3102257
1983-1984
1IJsselmeervogels2110340
2Rijnsburgse Boys2020211
3NSVV2011115
1984-1985
1Spakenburg4211588
2Kozakken Boys4211588
3GVVV410321010
1985-1986
1ACV4220693
2IJsselmeervogels4112345
3Heerjansdam4112338
1986-1987
1ACV4220697
2Spakenburg4121465
3NSVV4022258
1987-1988
1DOS Kampen4130565
2IJsselmeervogels4121443
3Bennekom4031379
1988-1989
1Heerjansdam42115129
2SC Genemuiden420241312
3DOVO41123812
1989-1990
1Rijnsburgse Boys4211596
2ACV4121445
3NSVV4112357
1990-1991
1Quick Boys4211597
2Excelsior Maassluis4121499
3DOVO4112379
1991-1992
1Quick Boys43016114
2ACV4202456
3Kozakken Boys41032511
1992-1993
1Katwijk44008131
2Lunteren411231210
3Kozakken Boys40131216
1993-1994
1Katwijk43016117
2DOVO4202477
3ACV41032610
1994-1995
1IJsselmeervogels4211564
2Katwijk4211576
3Kozakken Boys4103258
1995-1996
1Scheveningen43101094
2Urk4112478
3Hoek4022248
1996-1997
1VVOG43019105
2FC Lisse4301995
3GVVV40040312
1997-1998
1IJsselmeervogels4211764
2ARC4202675
3Barendrecht4112448
1998-1999
1IJsselmeervogels4211765
2DOVO4202646
3Noordwijk4112454
1999-2000
1Katwijk4301997
2Urk4202688
3Spakenburg4103357
2000-2001
1FC Lisse4220896
2Be Quick '284121568
3ASWH4103389
2001-2002
1Huizen43101052
2ASWH4202663
3ACV4013117
2002-2003
1Huizen4130675
2Quick Boys4121566
3Harkemase Boys4031357
2003-2004
1Quick Boys42117108
2SC Genemuiden4121576
3DOVO4112469
2004-2005
1ASWH4220895
2Excelsior'314112467
3IJsselmeervogels4112458
2005-2006 (4)
1IJsselmeervogels4130664
2Rijnsburgse Boys4130664
3ONS Sneek40222610
2006-2007
1IJsselmeervogels4301995
2Rijnsburgse Boys4202679
3HHC Hardenberg4103357
2007-2008
1FC Lisse431010155
2Spakenburg41215810
3HHC Hardenberg40131311
2008-2009
1Rijnsburgse Boys43101052
2IJsselmeervogels4112469
3Harkemase Boys4103366
2009-2010
1IJsselmeervogels43101071
2Barendrecht4121546
3Excelsior'314013137

Opmerkingen:
(1) Tussen 1941 en 1946 was de 4e klasse het hoogste niveau op zaterdag. Tussen 1946 en 1956 de 3e klasse, tussen 1956 en 1970 de 2e klasse, tussen 1970 en 1996 de 1e klasse en tussen 1996 en 2010 de hoofdklasse. Vanaf 2010 de topklasse. Kampioenen van de topklasse zijn achtereenvolgens IJsselmeervogels (2011), Spakenburg (2012), Katwijk (2013), Spakenburg (2014), Kozakken Boys (2015) en Excelsior Maassluis (2016).
(2) In het seizoen 1941-1942 speelden de afdelingskampioenen Quick Boys en Oranje Wit niet om de zaterdagtitel
(3) Tussen 1947 en 1949 en tussen 1957 en 1960 was er alleen in het district West II respectievelijk een 3e en 2e klasse. De kampioen van deze afdeling was daarom automatisch de zaterdagkampioen.
(4) IJsselmeervogels zaterdagkampioen op basis van de penaltyseries die na afloop van de wedstrijden zijn gespeeld.

Medaillespiegel amateurkampioenschappen
Kolom 1: Aantal keren algeheel amateurkampioen
Kolom 2: Aantal keren zaterdagkampioen
Kolom 3: Aantal keren zondagkampioen
Kolom 4: Aantal keren afdelingskampioen

  1234Totaal
1IJsselmeervogels7162548
2Katwijk44513
3Geldrop32611
4Quick Boys2111932
5Huizen271019
6Spakenburg251118
7ACV23914
De Treffers23914
9Baronie23611
10Middelburg2349
Xerxes2349
12Noordwijk221014
13Gouda2226
RKC2226
15HSC'211269
16Achilles'291258
17Zwart Wit'281247
18DOS Kampen1236
19FC Lisse1236
20Argon1236
21VVOG1225
FC Lienden1225
23ASWH1135
Excelsior Maassluis1135
ROHDA Raalte1135
26CVV1124
RCH1124
Sneek1124
Velox1124
WKE1124
31AGOVV1113
DCG1113
De Valk1113
Hengelo1113
Maurits1113
RIOS'311113
Scheveningen1113
Sparta'251113
Spijkenisse1113
40Elinkwijk02810
41Rheden0268
42Rijnsburgse Boys0257
43DHC0235
Türkiyemspor0235
45Holland0224
Ter Leede0224
47DOVO01910
48AFC0156
Kozakken Boys0156
50Emmen0145
Hollandia0145
52Caesar0134
Excelsior Pernis0134
Excelsior'310134
RBC0134
TOP0134
57Gemert0123
Limburgia0123
59Heerjansdam0123
Oranje Wit0123
SHO0123
62Achilles 18940112
FC Oss/a>0112
Hoogeveen0112
RVVH0112
Stevo0112
Voorwaars (Vr.)0112
68SC Genemuiden0077
69NSVV0066
70Quick (Nijmegen)0055
WHC0055
72Harkemase Boys0033
JOS0033
Quick'200033
UDI'190033
Unitas0033
VC Vlissingen0033
78Appingedam0022
ARC0022
Barendrecht0022
Be Quick (Zutphen)0022
Bennekom0022
Chevremont0022
Drachten0022
DWV0022
Germanicus0022
GVVV0022
HHC Hardenberg0022
JVC Cuijk0022
Meerssen0022
Papendrecht0022
Schijndel0022
Sparta (Enschede)0022
Urk0022
UVS0022
Velocitas (Groningen)0022
VUC0022
Wilhelmina'080022
WVF0022
100AFC'340011
Almania0011
Be Quick'280011
Blauw Wit'340011
BVV0011
CEC0011
CSVD0011
De Musschen0011
DES (Nijverdal)0011
DESK0011
Deurne0011
DOTO (Pernis)0011
Ede0011
EHC0011
Eilermark0011
ESCA0011
ESCA/VC0011
Halsteren0011
Helmond0011
Hermes DVS0011
Hoek0011
Hoogvliet0011
Koninklijke HFC0011
Leeuwarden0011
Lunteren0011
Minor0011
Monster0011
Neptunia0011
ONS Sneek0011
Purmersteijn0011
RFC0011
RFC Roermond0011
Rood Wit (Amsterdam)0011
Roodenburg0011
RVC0011
's Gravenzandse SV0011
Sanderbout0011
SC Emma0011
SC Enschede0011
SC Feyenoord0011
SC Irene0011
SDW0011
Semper Altius0011
Standaard0011
Tonegido0011
TSC0011
Uithoorn0011
Venray0011
Veritas0011
Westlandia0011
WVV0011
Zwaluwen (Vlaardingen)0011
Zwolsche Boys0011