Lagere klassen Noord 1939-1940

Vanwege de mobilisatie als gevolg van het uitbreken van de tweede wereldoorlog is de competitie in het seizoen 1939-1940 een noodcompetitie. De afdelingen worden doorgenummerd zonder een niveauaanduiding, hoewel de teams behalve op regio ook wel op niveau ingedeeld werden. De afdelingen A van elk district gelden feitelijk als eerste klassen en ontbreken daarom in dit overzicht. Omdat er sprake is van een noodcompetitie is er geen promotie en degradatie na dit seizoen.

Afdeling B
1GRC181053255434
2Noordster181053255531
3Emmen18963247240
4Muntendam18954234527
5Woltersum181116234036
6BRC18657173135
7BATO18549143045
8Hoogezand18459133236
9FVV184212103165
10Helpman18141363273
Afdeling C
1Alcides16943224326
2FVC15834194336
3Black Boys13661183421
4Frisia14716153731
5Steenwijk14626142842
6MSC14536132734
7Gorredijk13526124739
8Friesland15447123845
9LSC15447122836
10De Kooi15231072540
Afdeling D
1CAB121002203519
2Nicator12822182312
3Harlingen (I)12543143424
4Freno12516113028
5Rood Geel12426101924
6HZC1222861528
7Aristides1221951536
Afdeling E
1Olyphia8620144611
2Lemmer8512112416
3Alcides 2822462224
4MSC 2822461533
5DOG811631538
Afdeling F
1Drachten10541144323
2TFS (I)10613133228
3GAVC10514112532
4Heerenveen 210424103427
5Houtigehage1032582427
6Bergum1004642445
Afdeling G
1Stadskanaal12912197033
2Nieuw Buinen12804164830
3PJC12606123039
4Veendam 212516114844
5Wildervank12516114239
6Musselkanaal1241794455
7Bellingwolde1230962870
Afdeling H
1Muntendam 2161033236135
2Scheemda161015216639
3Zuidbroek16664184132
4HSC 216745184840
5Nieuweschans16736174245
6THOS16556154744
7Heiligerlee16628143540
8Hoogezand 216439113150
9Noordster 216311272672
Afdeling I
1VVK (Groningen)151203245420
2Oostelijke Boys161024225225
3Roden16844204938
4Gruno16916194528
5De Vogels16835193544
6Noordpool UFC14725163528
7Hellas (Groningen)16401282449
8Groen Geel1524982151
9Warffum (II)16041241749
Afdeling J
1Velocitas 2141112236129
2Appingedam14824183920
3Be Quick (Groningen) 214734174136
4GVAV 214707143532
5GRC 214446122642
6BRC 214428103844
7Velocitas 31441993145
8GVAV 31433892144
Afdeling K
1Asser Boys12912194025
2Zwartemeer12642164518
3Emmen 212534134239
4Germanicus12426103735
5Gieten12426103251
6EEVV1232782533
7CVC1232782949